جمعه، شهریور ۲۳، ۱۳۸۶

شاه عبدالعظيم و ماه رمضان

دوشنبه شب بالاخره بعد از اندی مدت ما رفتیم شاه عبدالعظیم حسنی در شهر ری . چقدر برای خودش جای بزرگی است و بازدید کننده دارد . در ضمن در حین قدم زدن روی سنگ قبرها ناگهان دریافتیم که یکی از سنگ قبرها هم متعلق به ستارخان سردار ملی است . تا به حال نمی دانستم که ستارخان هم همینجا در شاه عبدالعظیم دفن است . با اینکه ما در یک روز وسط هفته رفته بودیم (یعنی دوشنبه شب ) ولی چقدر زایر آمده بود . واقعا جالب است ، در جایی مثل تهران و وسط هفته این همه آدم برای زیارت ، دعا و... خیلی جالب توجه است . گاهی در همچین جاهایی آدم به کسانی که با عشق دعا میکنند با اعتقاد کامل حسودیم میشود .
وبلاگ یک پزشک یکی از مفیدترین و بهترین وبلاگ ها به زبان فارسی است که من میشناسم که اخیرا با انتشار پادکست ، دکتر دیگر سنگ تمام میگذارد .فرمت فایل و کیفیت ظبط صدا هم بسیار خوب است با اینکه بیت ریت فایل 32kb برای کم حجم شدن فایل انتخاب شده . پادکست دوم در مورد لوچیانو پاواروتی است . ( رادیو زمانه بهتر است یاد بگیرد با اینهمه پادکست های بی نام ومشخصات و بی کیفیت .بهتر است کسی به اینها یاد بدهد که مشخصات فایل را کامل و درست پرکنند تا جستجوی فایل ها و آرشیوشان مرتب تر باشد ).

به شخصه پاواروتی را بعد از مرگش شناختم . یعنی قبلا فقط اسم اش را شنیده بودم و چند آهنگی که اخیرا ازش شنیدم به نظرم صدای بسیار قوی ای دارد با اینکه از اپرا و تنور و غیره سر در نمی آورم. برایم جالب بود .

ماه رمضان هم شروع شد ،با چه وضعی ! خنده دار بود وضع امسال رویت ماه . دیگر روی همه سال ها سفید شد . اینکه ساعت دو ظهر اعلام بشود که امروز ماه رضان بود هم برای خودش عالمی است . من که در خوابگاه تا سحری فکر نمی کردم که اعلام نشده باشد ، تا اینکه موقع سحری فهمیدیم که یوم الشک است امروز ! سحری را هم که دیر آوردند و معلوم نبود که اصلا قرار است بیاورند یا نه! به نظرم این وضع الافی باعث بدبینی هم بشود چون به نظرم درصد بالایی از افرادی که روزه میگیرند بدون توجه به رویت ماه و اعلام شدنش یا نه خودشان امروز را بر اساس تقویم و دیگر کشورها مثل عربستان امروز را روز اول قبول داشتند ، که به نظرم این بدبینی اصلا خوب نیست . حال بر چه تفکری این بازی ها را در می اورند تا مردم قوانین دیگر کشورها را بهتر و مترقی تر بپندارند ، در حالی که خیر سرمان ما شیعه هستیم و اصولا قوانین مذهبی به روز تر و اجتهاد مثلا پویاتر بایستی مال ما باشد !

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

برای اینکه اولین کسی باشم که دارم کامنتهامو میخونم، بعد از خوندن منتشر میشوند. ممنون از نظرتان