شنبه، اسفند ۲۰، ۱۳۸۴

آب در آسیاب دشمن

اگر بخواهید یک مصداق عینی یا یه مثال برای این تکیه کلام معروف آقای رهبر بیاورید در این شرایط چه چیزی اول از همه به ذهنتان میرسد ؟ من یکی که افاضات اخیر احمدی نژاد را کاملا منطبق میدانم . آخر چرا لااقل یک نفر از این آدم نمی پرسد که این اضهارات بی منطق و خارج از عرف چه دردی از کسی دوا کرد ؟ آخه این حرفا باعث شد که مثلا فلسطین یه قدم جلوتر بره یا کشور خودمون که با این اظهارات واقعا احمقانه کاملا همه دنیا را در برابرمان قرار داد . یا همان اظهار نظرهای عجیب و غریب در مورد نفی هولوکاست ؟ به چه کارمان آمد ؟ اصلا به فرض 6 میلیون کشته نشده اند کمتر کشته شده اند ، نبش قبر این مسله چه فایده ای برای منافع ملی مان تو این مقطع زمانی داشت ؟واقعا اینقدر این بابا ساده است که فکر میکنه با این اظهارات عجیب و اکثرا بی منطق مثلا میتونه اسراییل رو قانع کنه که ای بابا شما راست میگفتید ما اشتباه کرده ایم تو شمارش کشته هایمان ، بفرمایید ما عقب نشینی میکنیم . یا مثلا همه دولت ها و ملت ها یادشون میافته که اه این راست میگه پاشیم بریم با اسراییل بجنگیم وبیرونشون کنیم ؟
یاد جمله ای افتادم که تو شرق چند هفته پیش خوانده بودم که یادم نیست از کی بود ولی میگفت که همه کسایی که به فکر ساختن بهشت در روی زمین هستند خطرناکند .واقعا هم همینطور است .حال این آدم میتواند هیتلر باشد و یهودیان رو قتل عام کند و یا اینکه احمدی نژاد باشد و در فکر حذف اسراییل از نقشه جهان.(البته این مقایسه نیست بین هیتلر و این آدم چلمنگ . ولی میتوان گفت که همه آدم های بنیادگرا خطرناکند ! خطر هیتلر در آلمان آنزمان بهمراتب بیشتر ،به خاطر قدرت تسلیحاتی واقعا پیشرفته اش در آنزمان .) .ولی همیشه هم بهترین نوع بدبختی را در درجه اول برای ملت خودشان میاورند. مثال هم همان آلمان بعد از جنگ که ویران شد .عراق بعد از گه خوری های زیادی صدام به این حال و روز افتاده و خدا هم به داد ما برسد .
البته به نظر من این مسله کاریکاتورهای پیامبر هم ریختن آب از طرف چند تا آدم زبان نفهم اروپایی در اسیاب حکومت های فاندیمنتال خاورمیانه است . به نظرم نمی شد بدتر از این از آزادی بیان دفاع کرد .و واقعا تا حدی پایین آورد که چاپ مکرر این کاریکاتور ها بشود مصداق آزادی بیان . حال فرض کنید مثلا هر نامزد اصلاح طلب دیگه ای مثلا در مملکت ما بخواهد از آزادی بیان دفاع کند اولین چیزی که به فکر خیلی ها به عنوان مصداق این مسله میاد همون مسله کاریکاتور هاست که به طبع خیلی از مسلمون ها به شدت مخالف اش بودند . آخر اصرار بر کاری که باعث برانگیختن تعصبات حالا چه مذهبی چه غیر مذهبی میشود آیا باعث کم شدنش میشود یا شدت یافتن اش؟
حال همه اینها به کنار ، اونروز احمدی نژاد میگفت که در مسیر پرواز تو یه بیابون موقع نماز فرود آمدیم که همون جا چند تا بچه به سرعت دورمان جمع شدند و شعار دادند که انرژی هسته ای حق مسلم ماست . کسی اطلاع دارد که کدوم بیابون ایران مسکونی است که میشه توش هواپیما رو نشوند .
فکر کنم با این کارهاش و حرفاش بالاخره حکومت رو مجبور میکنه یه هواپما هم خرج این یکی بکند برای حذفش به صورت کاملا آبرومندانه و دپیلماتیک از نوع ایرانی اش .

در ضمن برای خواندن مطالب این وبلاگ میتوانید از این آدرس هم استفاده کنید.

۱ نظر:

برای اینکه اولین کسی باشم که دارم کامنتهامو میخونم، بعد از خوندن منتشر میشوند. ممنون از نظرتان